Bursa Mantarcılık sektörüne ilk olarak 1992 yılı başlarında beyaz mantar ve kompost’u dışarıdan almak kaydı ile amatör bir girişim olarak hayata geçti ve uzun zaman boyunca beyaz mantar üretimine devam etti.

2008 yılı itibarıyla mantarcılık sektörüne istiridye(kayın)mantarı ve kompost üretimini de ekleyerek ve istiridye(kayın)mantarına gelen talepler üzerine istiridye mantarı üzerine çalışmalarına başlamıştır..Bugün kurduğu üretim kooperatifi ile istiridye(kayın)mantarı üretimini 2000 m2 20 adet üretim odası ve 3000m2 kompost üretim alanı ile devam etmektedir.

İstiridye(kayın)mantarı üretimindeki başarısını kompost yapımındaki hassasiyetine ve oda iklimlendirmesine bağlayan Bursa mantarcılık 2008 yılı ortaları itibarıyla kurumsal bir kimliğe bürünmek adına iklimlendirme konusunda uzman firma olan ÖZTÜMSAN ile güçlerini birleştirmiştir. Bu birliktelik ile siz üretici dostlarımıza anahtar teslim mantarhane kurmak ve kurulu istiridye(kayın)mantar odalarını ise revize ederek istiridye(kayın)mantarının istediği doğa koşullarına en yakın düzeyde ve her iklimde simüle edilmekle verim kayıplarının önüne geçilmekte ve bunu yaparkende en az kurulum maliyetleri ve işletme giderleri düşünülerek hesaplanmaktadır.

Bursa mantar ve Öztümsan almış olduğu prensip kararları gereği hiç bir şekilde iklimlendirmesini tamamlamamış veya tamamlayamamış üretici dostlarımızın çıkarlarını da korumak adına bu tür depolara kompost satışı yapmamaktadır.

Üretici veya üretici adayı dostlarımızın öncelikli olarak depo iklimlendirmelerinin yeterli olup olmadığını sorgulamaları gerekmektedir.

Bursa mantarcılık olarak öncelikli ilkemiz kompost alıcısı müşterimizin hiç bir şekilde zarar etmemesi ve bunun için ne gerekiyorsa teknik anlamda destek verilerek yanında olunmasıdır.

Ürettiğimiz her kg kompost büyük özenle hazırlanmakta ve içindeki nem oranı ise özel makinelerimizle tam olarak %63 oranınına getirilerek el değmeden paketlenerek sevk edilmekltedir.

Bu değer ise kompost başarısını doğrudan etkilemekte olup mantar üretici dostlarımızın yaşadığı bir takım sıkıntıların başında ise bu değer gelmektedir.

Kompost üretimi ve Mantarhane iklimlendirmeleri konusunda siz üretici ve üretici adayı dostlarımızın yanında olduğumuzu belirtiriz.

KAZANCINIZ BİZİM KAZANCIMIZ, KAYIPLARINIZ İSE BİZİM KAYBIMIZDIR.