GENÇ ÇİFTÇİ HİBE PROJELERİ 

SODES PROJELERİ

KALKINMA AJANSI PROJELERİ

TKDK PROJELERİ

Ülkemizde mantar üretimi ile ilgili kurulan tesislere baktığımızda basit bir çadır, bir klima, karşılıklı konulmuş iki adet fan, basit bir nemlendirme sistemi otomasyon adı altında zaman saati ile çalışan bir pano, basit bir aydınlatma ve askı yada ranza sisteminden ibaret olduğu görülmektedir.

Doğru bir üretim tesisi kurmak için öncelikle üreteceğimiz mantarın iklim isteklerini ve yaşam döngüsünü bilmemiz gerekir. Bu doğrultudan yola çıkarsak, basit bir üretim tesisi doğanın izin verdiği sürece (İlkbahar ve son bahar) aylarında doğada mantarın bulunduğu dönemlerde mantar üretimi için yeterli olabilir. Ancak sürekli bir üretim yapılamaz. Yalnızca bahar aylarında üretim yapacak isek böyle bir tesis kurmamızada gerek yoktur. Çünkü bu mevsimlerde doğal şartlar dış ortamda bile mantar yetiştirmeye uygundur.

Amacımız kurulan tesislerin dört mevsim boyunca dış şartlara bağlı kalmadan sağlıklı üretim yapılabilir olması üretimde sürekliliğin ve üretim kalitesinin yüksek olmasını sağlamaktır. Bu yüzden kurduğumuz tesislerde oda içerisindeki ısı, nem, karbondioksit, değerlerinin stabil (sabit)tutulması, dalgalanmaların (ani ısı, nem ve karbondioksit) değişimlerinin minimize edilmesi gerekmektedir.

Bunu basit bir örnekle anlatmak gerekirse;

Yaz döneminde, kurduğumuz oda içerisindeki klima içerisini soğutacak, (üretim için sıcaklık ortalama 16-18 derece) bu arada havalandırma sistemimiz çalıştığı an dışarıdan 30-35 derecedeki hava içeriye alınarak sıcaklığın üretim değerlerinin çok çok üzerine çıkmasına sebep olacak bu durum üretimde çok ciddi kayıplara ve zarar etmenize sebep olacaktır. Kış döneminde de bunun tersi olacagını düşünürsek yaz ve kış üretim yapamayacagımız yalnızca bahar aylarında üretim yapılabilecek bir tesisin ne kadar dogru bir tesis oldugunu sorgulamak gerekir.

Bursa Mantar olarak kurdugumuz profesyonel sistemlerle üretimde sürekliliği ve yüksek verimliliği garanti altına alıyoruz.

Isı yalıtımı yüksek makaslı sistem çadır, çelik konstriksüyon sandviç panel.yada hazır olan izolasyonu yapılmış betonarme bina içine yapacagımız profesyonel bir tesis dört mevsim saglıklı,yüksek verimli mantar üretiminizi saglayacaktır.

Bursa mantar nasıl tesisler kurar?

1. Saglam izolasyonlu ve karkaslı bir yapı

2. Mantar üretimine uygun hale getirilmiş elektronik kartları izole edilerek neme karşı korumaya alınmış ve mantar sporlarından koruyucu hepa filitrelerle desteklenmiş klima veya ısıtma sogutma sistemi

3. Dışarıdan alınan havanın yazın sogutularak kışın ısıtılarak odaya alındığı otomatik servo motorlu damperli havalandırma sistemi

4. Yüksek basınçta (70 bar) çalışan profesyonel nozullu nemlendirme sistemi

5. Bilgisayar kontrollü otomasyon sistemi sıcaklık nem karbondioksit kompost iç sıcaklık ve aydınlatma kontrolü yapabilen geçmişe dönük veri kaydı alabilen cep telefonunuzdan uzaktan takip edebileceginiz profesyonel otomasyon

6. Gün ışığı aydınlatma moduluyle donatılmışaydınlatma sistemi

7. Faz koruma termik kontrollü ana güç elektrik panosu

8. Antibakteriyel antipas boyalı güçlü karkas ranza veye askı

Kurdugumuz tesisler tüm ekipmanlarıyla firmamız garantisi kapsamındadır.